„Dobry pasterz zna swoje owce” – WIZYTA KLERYKÓW Z WSD W PELPLINIE

W dniach 19 – 21 IV w naszym Seminarium Duchownym odbyły się kolejne Dni skupienia dla młodzieży męskiej. Duchowym przewodnikiem był ks. Szymon Chamier Cieminski. Temat rekolekcji brzmiał: „Dobry pasterz zna swoje owce”. Skupiał on uwagę na Chrystusie jako Dobrym Pasterzu.
Dni skupienia to czas modlitwy wspólnotowej, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystię, modlitwę indywidualną. Służy to pogłębieniu relacji z Bogiem. To także czas na rozmowę z klerykami. Jest to cenny czas, w którym możemy wymienić swoje doświadczenie. Nasi goście mieli również okazję zobaczyć, jak wyglądają nasze praktyki duszpasterskie w Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. To była lekcja ukazującą jak wygląda prawdziwe życie.
Prowadzący udzielił wskazówek, jak patrzeć na swoje życie oczami wiary i odnajdywać swoje powołanie, a zwłaszcza być dobrą owcą dla naszego Pasterza. Uczestnicy wyjechali z rekolekcji umocnieni modlitwą, Słowem Bożym i doświadczeniem wspólnego życia z klerykami. Była to dla nich okazja, aby na nowo spojrzeć na Boga jako Dobrego Pasterza, który z miłości odda za mnie swoje życie.