DZIEŃ RODZINNY-SPOTKANIE RODZIN NASZYCH MIESZKAŃCÓW
I PRZYJACIÓŁ DOMU-zdjęcia w fotogalerii

Dzień Rodzinny organizuje się po to, by umożliwić naszym podopiecznym spotkanie ze swoimi bliskimi. Są rodziny, które utrzymują stałe, regularne kontakty z dziećmi u nas mieszkającymi, ale większość to kontakty sporadyczne lub wogóle ich nie ma. Wysyłając zaproszenie na takie spotkanie dajemy możliwość i czekamy z nadzieją na ponowne nawiązanie kontaktów z dziećmi mieszkającymi w naszym Domu.
W tym roku dzień ten miał szczególny charakter, ponieważ był również dziękczynieniem za łaskę wiary i jednocześnie jej manifestowaniem. Wiara jest tym co nas określa i wyznacza kanony postępowania. Myślą przewodnią dnia był fragment piosenki ?Jezus Chrystus naszym Panem jest.?
Do wspólnego świętowania oprócz Rodzin naszych mieszkańców zaproszono przyjaciół Domu.
Zgodnie z programem o godz.13.00 została sprawowana Msza św. w kaplicy. Po Mszy św. poświęcono pomnik Założycielki Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego Sługi Bożej Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej, który stanął przed Integracyjnym Ośrodkiem Kultury. W poświęceniu uczestniczył autor pomnika.
W sali widowiskowej zebrani Goście obejrzeli film mówiący o życiu naszego Domu. Kolejno obejrzano przedstawienie ?Małoduża historia? mówiące o wsłuchiwaniu się z miłością w potrzeby osób, które zostały powierzone naszej opiece oraz Koncert Piosenki Religijnej przeplatany cytatami z Biblii. Przedstawienie i grupę muzyczną wspomagali wolontariusze. Program został przygotowany przez zespół terapeutyczny.
Po części oficjalnej Siostra Dyrektor Alicja Gacioch podziękowała Pani Krystynie Dominiczak i Panu Tadeuszowi Myszce za długoletnią współpracę z naszym Domem. Przywitano oficjalnie Gościa specjalnego Panią Eleni, która wraz z zespołem przyjechała, by podkreślić szczególny charakter tego dnia.
Pani Eleni jak zawsze oczarowała nas delikatnością, szczerością serca i prostotą bycia. Kochana Pani Eleni, życzymy Pani zdrowia. Niech miłość i radość z niej płynąca, dają Ci szczęście i siłę twórczą, twoje piosenki ciągle na nowo radują nasze serca.
Przygotowano ucztę dla ducha, nie zapominając jednak o potrzebach ciała. Na terenie parku stanął bufet, można było zjeść coś ciepłego, coś słodkiego, wypić kawę lub herbatę, była również kiełbaska z grilla i napoje chłodzące.
Po koncercie Pani Eleni najwytrwalsi Goście mogli jeszcze potańczyć. W parku na scenie grał do tańca zespół muzyczny. Frekwencja dopisała. Zabawa trwała do godz.20.30