II PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

Na terenie naszego Domu w Integracyjnym Ośrodku Kultury 28 lipca br. odbył się II PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ im. Sługi Bożej Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej. Przygotowania trwały kilka dni. Bardzo aktywnie uczestniczyli w nich nasi podopieczni. Przegląd rozpoczął się Mszą św. w kaplicy, sprawowaną przez ks. Dr Ireneusza Smaglińskiego, dyrektora Radia Głos, współuczestniczył ks. Zbigniew Gełdon wicedyrektor Radia Głos i opiekun Zespołu "Na cały głos”. Zespół zapewnił oprawę liturgiczną mszy i był gwiazdą naszego Przeglądu Piosenki Religijnej. Przybyli przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy Pelplin.
Siostra Alicja Dyrektor Domu otwierając spotkanie powiedziała, że ten Przegląd Piosenki, to 'Koncert dla Pana Boga, którym chcemy wyrazić naszą miłość, naszą wdzięczność, naszą radość, uwielbienie i wielkie podziękowanie za dobro, którego doświadczamy każdego dnia.”
W tym roku swoje umiejętności zaprezentowały Domy z Parchowa i Pruszkowa prowadzone również przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek oraz Szpęgawsk, Gniew, Rokocin i na zakończenie nasz zespół Bielawiaczek. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników byliśmy radośni, uduchowieni i na pewno wśród nas były anioły, które poniosły tą muzykę serc aż do nieba. Uczestnicy utalentowani, śpiewający sercem, piękni duchem. Spotkanie zakończono wręczeniem podziękowań w formie pisemnej i upominków rzeczowych. Dom zadbał również o ciało, zapewniając całodzienne wyżywienie, napoje i słodkości.