Koncert zespoł‚u FAMILIA HP
Zdjęcia z koncertu w fotogalerii

W dniu 2 marca o godz.16.00 w sali IOK odbył się koncert zespołu FAMILIA HP ze Starogardu Gdańskiego. Na repertuar koncertu złożyły się utwory z nowej płyty NOLI ME TANGERE. Były to kompozycje Sławomira Hodunia i jego syn Jacka Hodunia do wierszy Ks. Janusza Pasierba. Wykonawcami utworów były Elżbieta Piskorska, Joanna Piskorska, Agata Hoduń i Sławek Hoduń. Muzyka wykonana z wielkim wyczuciem i ciekawej interpretacji.

Na pierwszym miejscu w poezji śpiewanej jest poezja – mówił Sławomir Hoduń. – Chodzi o przekazanie treści, zamysłu twórcy, a muzyka ma być takim przenośnikiem, dywanikiem dla tej treści. Najważniejsze jest słowo.
Zespołowi towarzyszył Ks.Łukasz Wisiecki ze starogardzkiej parafii pw. św. Katarzyny. W trakcie koncertu cytował wiersze i wprowadzał do tematyki kolejnych utworów. Koncertowi towarzyszył duch Jana Pawła II w oczekiwaniu na kanonizacje oraz siła sprawcza i miłość do człowieka Matki Wincenty. Koncert ten był pierwszym ze spotkań religijnych mających na celu wzajemną integrację różnych środowisk. Wszystkich uczestników koncertu przywitała s.Alicja Gacioch. Słowo wstępne wprowadzające w tematykę spotkania, wygłosił Ks.Janusz Chyła. Jedna z myśli Ks.Janusza Pasierba brzmi – Życie to przede wszystkim wezwanie do miłości, dobra i bezinteresowności. I jest to chyba najpiękniejsza puenta tego spotkania.