Msza Prymicyjna – odpust w Kaplicy Domu

W dniu 23 czerwca br. obchodziliśmy odpust w Kaplicy, która jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość ta została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675. W objawieniach tych Chrystus polecił, by ustanowiono święto ku czci Jego Serca w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice serca Jezusowego).

Do sprawowania mszy w tym dniu zaproszono neoprezbiterów wyświęconych w tym roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Neoprezbiterzy podczas studiów w Seminarium często przychodzili do naszego domu, prowadzili katechezy i rekolekcje dla mieszkańców.
Oprawę mszy zapewnił Chór TDMuz  /Trójmiejska Diakonia Muzyczna/ z Gdańska. Ich śpiew był ucztą dla ducha. Na zakończenie mszy neoprezbiterzy udzielili błogosławieństwa wszystkim jej uczestnikom. S. Michaela w imieniu wspólnoty bielawskiego domu złożyła księżom życzenia, wręczyła kwiaty i drobne upominki.
Neoprezbiterom życzymy, by wybrana przez NICH droga sługi Chrystusowego była prosta i jasna, a Duch Święty niech zsyła łaski niezbędne w pełnieniu posługi kapłańskiej i głoszeniu Słowa Bożego.