Święta Patronów – Rodzinek SZÓSTEJ, TRZECIEJ i PIERWSZEJ

Patronem rodzinki I są Święci Aniołowie Stróże.  W Kościele katolickim to święto obchodzone jest 2 października i ma rangę wspomnienia obowiązkowego, tak też każdego roku, mieszkanki tej rodzinki, radośnie czczą swoich patronów, uczestnicząc we mszy w Kaplicy Domu i przyjmując gości w ciągu dnia. Każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża, a podobno niektórzy nawet mają ich po kilka, więc jest to święto każdego z nas. Prośmy swoich Aniołów o opiekę i pomoc we wszystkich sprawach, a one z pewnością zaniosą te prośby do nieba.   

,,Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój.

Rano, w wieczór, w dzień i w nocy. Bądź mi zawsze ku pomocy.

Strzeż duszy i ciała mego. I doprowadź mnie do żywota wiecznego.

                                                                                                           Amen. ”

Rodzinka III, której patronką jest św. Tereska od Dzieciątka Jezus, świętowała w niedzielę tj. 1 października. Uczestniczono we mszy, przyjmowano gości w rodzince. Mieszkańcom tej rodzinki życzymy, by za wstawiennictwem św. Tereski otrzymali, jak najwięcej łask we wszystkich dziedzinach życia.

                                              „Jezus przyjdzie nas odnaleźć jakkolwiek daleko będziemy
                                                                       i przemieni nas w ogniu miłości.”

 

RODZINKA  VI –  im. sł. Bożej Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego, obchodziła święto swojej patronki w dniu 27 września. Mieszkankom tej rodzinki i jej opiekunom życzymy wspólnego zrozumienia, przyjaźni, wsparcia, jak najwięcej rodzinnego ciepła i miłości.