Wydarzenia czerwca

Miesiąc czerwiec był dość bogaty w wydarzenia. 1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowano dyskotekę przy muzyce na żywo dla mieszkańców. Od 15 do 26 czerwca 12 osobowa grupa mieszkańców i opiekunowie przebywała nad morzem w Karwi, na wczasach. Zmiana klimatu wpłynęła korzystnie, długie spacery brzegiem morza bardzo relaksowały i poprawiały samopoczucie. Zwiedzono okolicę, były też wyprawy na lody i zakupy, w poszukiwaniu ciekawych pamiątek.
17 czerwca 8 osobowa drużyna sportowa wzięła czynny udział w II Kociewskich Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych, organizowanych przez WTZ ,,Caritas?? w Pelplinie. Nasi mieszkańcy startowali w biegach na 100 i 400 m, skoku w dal rzucie do celu, w przeciąganiu liny i rzucie piłką lekarską, gdzie Ewelina Druszcz zajęła 6 miejsce. Pamiątkowe medale i dyplomy wręczał gość specjalny Dariusz Goździak, który w 1992r. zdobył złoty medal w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie. Po zawodach uczestnicy bawili się przy muzyce i grillu.
18 czerwca dziewczęta były w DPS Rudno na pikniku pod hasłem ,,Powitanie lata??, były tańce, konkursy, grill i świetnie się bawiono.
20 czerwca s. Alicja Jadwiga Gacioch Dyrektor Domu, obchodziła imieniny. W intencji tej w kaplicy, została sprawowana Msza św. przez ks. Dariusza Drążka. Siostra Alicja przyjęła życzenia od wychowanków i pracowników Domu. Spędzono miło czas przy kawie i imieninowym torcie. Pod koniec miesiąca rozpoczęto zintegrowane zajęcia w parku dla wszystkich.