Zimowe ferie w Domu

 W środę zaprosiliśmy do nas ekipę z Grodziska w Owidzu, która przeprowadziła zajęcia pracy z gliną. Glina jest bardzo plastyczna, można z niej tworzyć różne formy.U nas najwięcej było serduszek różnej wielkości.    

?Na końcu świata… Przygoda misia i Kacpra pirata?- Teatr MASKA z Krakowa pokazał ciekawą i prostą w odbiorze bajkę o przyjaźni i odwadze w podejmowaniu wyzwań w celu ratowania przyjaciela. Spektakl obejrzeliśmy w świetlicy wiejskiej w Bielawkach. /6.02.2018/ 

Był również wyjazd do Cinema City w Starogardzie /52 osoby/ na film Gnomy rozrabiają. Film dla młodzieży, pełen akcji, mówiący o nawiązywaniu przyjaźni i poruszający aktualne problemy młodzieży.   

Skoro ferie zimowe to nie mogło zabraknąć wyjazdu na łyżwy do OSIR w Starogardzie. 

Kolejne zajęcia kulinarne, tym razem na słono. Przygotowaliśmy pizzę – kebab z kapustą pekińską. Grupa sprawcza to już dość wprawni miłośnicy gotowania. Jak widać na zdjęciach poszło sprawnie, a w efekcie upiekła się smaczna o niepowtarzalnym smaku pizza z sosem czosnkowym 🙂 .    

Wyjazd na kręgle do kręgielni w Starogardzie Kula Bowling, gdzie z humorem spędziliśmy czas na przyjaznej sportowej rywalizacji. Zbijaliśmy kręgle, niektórzy byli w bardzo dobrej formie zbijając za pierwszym podejściem sporo kręgli. Relaksem była nauka gry w bilard, gdzie wymagana jest precyzja i celne oko.

Zimowa przerwa w nauce szkolnej, czyli ferie zimowe to okazja do zmiany trybu codziennych zajęć w domu. Poszukujemy czegoś nowego co zaskoczy, zaciekawi i zachęci mieszkańców do podejmowania nowych wyzwań.

Ferie zaczęliśmy na słodko, czyli kulinaria, coś co wszyscy uwielbiamy : domowa czekolada własnego wyrobu, owoce i orzechy w czekoladzie, do tego gofry z dodatkami i kawa. Mniam :), nie ma nic lepszego